Aktualności
Galeria
Pieśni pielgrzymkowe

ABC pielgrzyma
Regulamin pielgrzymki
Plan pielgrzymki
Wyślij intencję

Parafie, które odwiedzamy
Wspomnienia, Świadectwa
Historia pielgrzymki
Bachledówka

Forum dyskusyjne
Kontakt


Login
Hasło
Zaloguj mnie automatycznie
 REGULAMIN PIESZEJ PIELGRZYMKI GÓRALSKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ


 

REGULAMIN PIELGRZYMKI

 
Abyś mógł jak najowocniej przeżyć te „Rekolekcje  w Drodze” zechciej uważnie przeczytać to, co tutaj  z myślą o Tobie zostało napisane. Twój udział zaś  w Pielgrzymce Góralskiej oznacza akceptację poniższego regulaminu:


1) Pielgrzymka jest aktem religijno-pokutnym. Każdy kto w niej uczestniczy:
a) bierze udział codziennie we Mszy Świętej, nabożeństwach, konferencjach;
b) powstrzymuje się od palenia tytoniu i spożywania alkoholu;
c) cierpliwie znosi trudy trasy i noclegu;
d) przestrzega zaleceń księży przewodników i służby porządkowej;
e) bez zgody przewodnika nie oddala się od grupy;
f) podczas marszu nie używa telefonu komórkowego.


2) Do Matki pielgrzymujemy razem jako wspólnota  i rodzina pielgrzymkowa, dlatego zwracamy się do siebie – „Bracie, Siostro”. Wobec siebie okazujemy otwartą postawę chrześcijańską, otaczamy troską idących po raz pierwszy, osoby starsze, samotne i potrzebujące pomocy. Unikamy kłótni, mocnych słów (szczególnie na noclegach).


3) Noclegi zlokalizowane są w kwaterach prywatnych, szkołach itp. oraz ewentualnie we własnych namiotach. Miejsca noclegów rozdzielane są przez kwatermistrzów po przyjściu do miejsca noclegu. Zabrania się wcześniejszego zajmowania noclegów i nie mogą być one koedukacyjne. Warunki na noclegach uzależnione są od gościnności osób nas przyjmujących. Okazujemy wdzięczność gospodarzom (ewentualnie regulujemy należność). Obowiązuje cisza nocna od godz. 22:00. Ograniczamy do minimum zużycie wody na noclegach (zwłaszcza w gospodarstwach wiejskich), absolutnie nie wolno używać otwartego ognia, nie palimy ognisk.

4) Śmieci wyrzucamy do worków w tym celu przygotowanych.


5) Na trasie obowiązuje zakaz kąpieli w otwartych zbiornikach rzeki, stawy, itp. Nie niszczymy zieleni i nie chodzimy na skróty.


6) Przestrzegamy punktualności – dotyczy to szczególnie Mszy Świętej.


7) Na trasie obowiązuje strój praktyczny, wygodny  i skromy (zasłonięte ramiona i kolana). Ponadto zawsze przy sobie należy mieć nakrycie głowy, płaszcz przeciwdeszczowy.


8) Znaczek wraz z identyfikatorem nosimy przypięty na widocznym miejscu, gdyż jest on widoczną oznaką uczestnictwa w pielgrzymce.


9) Opieka lekarska jest zapewniona w wymiarze koniecznym. Każdy pielgrzym powinien dodatkowo posiadać: bandaż zwykły, elastyczny, plastry opatrunkowe, spirytus salicylowy, maść, zsypkę, krem, tabletki przeciwbólowe oraz te, które normalnie zażywa.


10) Wyżywienie we własnym zakresie – suchy prowiant. Posiłki na trasie oraz na noclegach zależą od dobroci tych, którzy będą nas gościć.

11) Bagaże dokładnie podpisane oddajemy na samochód bagażowy. Do plecaków nie wolno wkładać przedmiotów szklanych.


12) Pamiętamy o zabraniu dokumentów oraz stroju góralskiego. Informacje na temat powrotu będą podawane na trasie.

 

MATKO IDZIEMY DO CIEBIE,

SERCA SWE CHCEMY CI DAĆ,

POPRZEZ GÓRY, ŁĄKI, LASY,

- GÓRALSKA IDZIE BRAĆ.

 


wydrukuj »            wyślij znajomemu »
1999-2023 © Wszelkie prawa zastrzeżone   Copyright MATinternet Zakopane :: Powered by AntCms                                       12422231 dwiedzin od 2007-05-17